Táto stránka je venovaná problémom ktoré sme mali a ako sme ich riešili. Štandardný postup písať na povrazy.reklamacie@gmail.com sa ukázal ako veľmi neefektívny.

Reklamácie rieši pán Balla ale keďže je na to sám tak pochybujem, že to dokáže zvládať obzvlášť katastrofálne to bude keď sa odovzdajú aj ďalšie byty.

Nefungujúca elektrina v byte vyhadzovala inú vetvu. Bolo vyriešené pomerne promptne. Poškodený kábel vymenený.

Tečúci ventil v kuchyni – kvapkal. Opravovali na 3x dával som tam pijak(savý papier) aby sme videli či už netečie.

Kopec na podlahe mimo normy (STN 74 4505) posielané na reklamácie 21.2.2023. Žiadna odozva do dnes 26.7.2023. Zabrúsený na vlastné náklady lebo sme to potrebovali zrovnať aby mohli pokladať podlahy.

Vchodové dvere v princípe nešli zavrieť kľučkou iba buchnutím a všeobecne s nimi trepalo búchať celkom dosť aby sa zavreli. Údajne kvôli tesneniu to bolo z povrazov reklamácie. Nezdalo sa mi to volal som na defendoor <info@defendoor.sk> kde mi táto informácia bola vyvrátená. Dvere majú isť štandardne ľahko zavrieť aké to prekvapenie ….

Riešil som to priamou reklamáciou z defendooru sa mi ozval pán Dušan Blahutiak ktorý ma na starosti reklamácie. Toto boli požiadavky

Poprosím vás v reklamácii pre identifikáciu stavby uviesť:

Názov stavby:

Adresu:

Meno a priezvisko klienta:

Číslo bytu:

Číslo telefónu:

Fotografiu štítku na dverách:

Otváravosť dverí:

Poprosím do budúcna prípadne reklamácie posielať cez správcu bytového domu.

Po zaslaní info Adresu som uviedol bez adresy Košice povrazy A3 … Netuším ako to je teraz v každom prípade prišli sa pozrieť na dvere. Záver zle dotiahnutý a nastavený pánt.

K dverám ešte jedná vec keď boli vchodové dvere na bytovke otvorené a bol pustený digestor v kuchyni tak pískali veľmi našťastie sme už bývali lebo na toto by sme asi len tak neprišli. To vyriešili dočasne nejakým tesnením ale dole veľmi dole nedrží = vôbec. Mali sa ozvať, keď budú mať niečo permanentné zatiaľ nič.

Balkónové dvere/okná: vypadávala proti prievanová poistka. Písal som na reklamácie ani obraz ani zvuk. Obvolával som Slovaktual atď. až som sa dopátral, že Dodávateľ na stavbu (Windows and Doors | Elite Plus Ltd. telefon: 0918 491 000) Nová proti prievanová poistka ma stála asi 15 eur vraj nesprávnou manipuláciou to bolo zlomené… keď sa zasekli dvere úplne, že nešli otvárať prišli to opraviť.

Následne sa dvere zasekli opravené vrámci reklamácie. (odporúčanie premazávať tú poistku)

Klimatizácia: vytiekla. po skúmaní dodávateľom klímy všetko v poriadku ale odtok zle spravený odtekalo iba pod tlakom a nikto nevie kam. Písal som na reklamácie. volal veľa krát nakoniec som volal MBC Michaela Michaliková – reklamácie (+421 948 350 744) následne technik z MBC a vodár – skúmanie voda vôbec neodteká do sifónu kde by mala ani z balkónovej časti. Potrebné otvoriť sadrokartón na chodbe a hľadať kde je problém. 26.7.2023 stále čakáme vodára, celozávodná dovolenka vrátiť by sa mal v sobotu.

Opravené pravdepodobne 31.07.2023 – “majstri” čo robili predprípravu nezapojili hadičku na kondenzát do potrubia odpadového ale nechali to prichytené na medi klimatizácie. Tým pádom to šlo do kopca .. Oprava skrátil hadičku a zasunul do pred pripraveného potrubia na odvod kondenzátu.

Kondenzát z balkónu vôbec nemá isť do toho sifónu je to vyvedené inde takže všetko ok vyzerá byť na teraz.

Ešte detail na záver fotky z nášho zapojenia mala suseda čo sa týka tej obývačkovej klimatizácie.